- Produktbeskrivelse
-
Detaljer
Accurist 7233
Dette ur er designet med fokus på den moderne gentleman. Uret har en enkelt og elegant urskive og en flot sort læderrem. Derudover måler skiven 40 mm. i diameter. og er vandafvisende ned til 50 meter.
Autoriseret forhandlerDitur.dk er autoriseret forhandler af denne vare. Det betyder, at du er sikret et 100% ægte og originalt produkt, når du handler hos os.De bedste fordele!Hos Ditur.dk får du 99 dages fuld returret, prisgaranti og 1 dags levering på dit køb. Du kan derfor trygt handle dit ur hos os, og vi står altid klar til at hjælpe, hvis der mod forventning skulle opstå udfordringer.AccuristAccurist er et britisk urmærke, der blev etableret tilbage i 1946. Det traditionsrige brand har oprindelse i London, som er kendt for at være et af verdens modehovedstæder. Urene er fremstillet i utroligl høj kvalitet, mens designet er yderst moderne. Den gode pris, du finder på urene, skyldes deres stordriftfordele, der gør, at du som forbruger kan spare mange penge på et ur af den højeste kvalitet.LæderremEn rem af ægte læder i høj kvalitet.DatovisningUret har datovisning, så du altid har styr på den aktuelle dato.KvartsUrværket er kvarts, hvilket betyder, at det er batteridrevet. Et kvarts urværk er nemt at vedligeholde og sørger for, at uret altid går nøjagtigt.2 års garantiDitur.dk er premium forhandler, hvorfor dette produkt kommer med 2 års garanti. Det betyder, at du i 2 år, fra du modtager produktet, kan reklamere over fejl og mangler.Brudsikkert mineralglasUret har hærdet mineralglas, hvilket betyder, at glasset har fået varmebehandling for at gøre det resistent overfor ridser. Samtidig er det i processen blevet brudsikret, som mindsker risikoen for, at glasset på dit ur kan slås itu.5 ATM / 50 MeterUret er vandtæt til 50 meter (5 ATM). Det betyder, at det kan tåle vandsprøjt, regnvejr, håndvask mv., ligesom du også kan bruge det under svømning i kortere tid.
Vi anbefaler dog, at man skal op på 10 ATM eller derover, hvis man er i vandet i længere tid. - Specifikationer
-
Varenummer 7233 EAN 5051322072331 Brand Accurist Urværk Kvarts Urkassens farve Stål Urskivens farve Hvid/Stål Remmens farve Sort Rem Læderrem Datovisning Datovisning Vandbeskyttelse 5 ATM / 50 Meter Glas Mineralglas Tykkelse 11 mm. Urets diameter 40 mm. Garanti 2 års garanti Autoriseret Autoriseret forhandler KPI De bedste fordele