- Produktbeskrivelse
-
Detaljer
Arne Jacobsen Borur Station Alarm 43677
Dette bordur er fra sereien "station" og måler 12 CM i højden og 11 CM i diameter. En unik design klasiker, der passer perfekt ind i det nordiske hjem. Modelnummer 43677.
Se alle vægure og bordure fra Arne Jacobsen her: www.ditur.dk/brands/arne-jacobsen
Autoriseret forhandlerDitur.dk er autoriseret forhandler af denne vare. Det betyder, at du er sikret et 100% ægte og originalt produkt, når du handler hos os.De bedste fordele!Hos Ditur.dk får du 99 dages fuld returret, prisgaranti og 1 dags levering på dit køb. Du kan derfor trygt handle dit ur hos os, og vi står altid klar til at hjælpe, hvis der mod forventning skulle opstå udfordringer.Arne JacobsenArne Jacobsen er en af de mest anerkendte danske arkitekter gennem tiderne. Han er primært kendt for sine design af bygninger og møbler, hvor klassikere som Ægget og Svanen indgår.
Uanset om der er tale om ure, bygninger eller møbler bærer Arne Jacobsens stil præg af det simple. Det simple og elegante designunivers gør også, at væg- og bordure fra Arne Jacobsen aldrig går af mode. Så hvis du vil give dit hjem et klassisk og tidsløst præg, er der ikke meget, der slår et vægur eller bordur.KvartsUrværket er kvarts, hvilket betyder, at det er batteridrevet. Et kvarts urværk er nemt at vedligeholde og sørger for, at uret altid går nøjagtigt.2 års garantiDitur.dk er premium forhandler, hvorfor dette produkt kommer med 2 års garanti. Det betyder, at du i 2 år, fra du modtager produktet, kan reklamere over fejl og mangler. - Specifikationer
-
Varenummer ArneJacobsen - 43677 EAN 5709513436775 Brand Arne Jacobsen Urværk Kvarts Type Bordure & Vækkeure Garanti 2 års garanti Autoriseret Autoriseret forhandler KPI De bedste fordele Materiale Plast Farve Grøn Størrelse 11 cm. i diameter