- Produktbeskrivelse
-
Detaljer
Ochstin chronograph Black/Silver Steel
Dette ur er produceret af materialer af den højeste kvalitet. Hus og urværk er i rustfrit stål. Derudover er glasset et ridsefrit safirglas, som er næsten umuligt at beskadige. Desuden har uret et klassisk og stilrent design, der giver den et eksklusivt udseende.
Autoriseret forhandlerDitur.dk er autoriseret forhandler af denne vare. Det betyder, at du er sikret et 100% ægte og originalt produkt, når du handler hos os.De bedste fordele!Hos Ditur.dk får du 99 dages fuld returret, prisgaranti og 1 dags levering på dit køb. Du kan derfor trygt handle dit ur hos os, og vi står altid klar til at hjælpe, hvis der mod forventning skulle opstå udfordringer.OchstinOchstin er et brand, der siden sin grundlæggelse har produceret ure i høj kvalitet. Ochstin opererer med klassiske kvartsurværker, som har funktioner som dato og tidtagning. Ochstin er et brand, hvor du får meget ur for pengene. Du betaler kun for uret og ikke for brandværdi, hvilket gør det ideelt for dig, der leder efter et godt køb. Priserne er med andre ord lave, mens kvaliteten er i top.LænkeEn flot og robust kvalitetslænke. Lænken kan nemt tilpasses, så den passer til dit håndled. Værktøj til tilpasning af lænken kan du tilkøbe.Rustfrit stålUret er udført i rustfrit stål, hvilket er garant for holdbarhed og kvalitet.DatovisningUret har datovisning, så du altid har styr på den aktuelle dato.KvartsUrværket er kvarts, hvilket betyder, at det er batteridrevet. Et kvarts urværk er nemt at vedligeholde og sørger for, at uret altid går nøjagtigt.2 års garantiDitur.dk er premium forhandler, hvorfor dette produkt kommer med 2 års garanti. Det betyder, at du i 2 år, fra du modtager produktet, kan reklamere over fejl og mangler.StopurUret er udstyret med stopursfunktion.SafirglasDette ur har monteret safirglas, der er det stærkeste og mest modstandsdygtige glas, et ur kan have. Glasset er ridsefrit, hvilket i praksis betyder, at glasset ikke kan ridses. Safirglas er derfor den bedste beskyttelse til dit ur.5 ATM / 50 MeterUret er vandtæt til 50 meter (5 ATM). Det betyder, at det kan tåle vandsprøjt, regnvejr, håndvask mv., ligesom du også kan bruge det under svømning i kortere tid.
Vi anbefaler dog, at man skal op på 10 ATM eller derover, hvis man er i vandet i længere tid. - Specifikationer
-
Varenummer 452457 - OC13 Køn Herreure Brand Ochstin Urværk Kvarts Urkassens farve Stål Urskivens farve Sort Remmens farve Stål Rem Lænke Lænkens materiale Rustfrit stål Datovisning Datovisning Stopur Stopur Vandbeskyttelse 5 ATM / 50 Meter Glas Safirglas Tykkelse 12 mm. Urets diameter 43 mm. Garanti 2 års garanti Autoriseret Autoriseret forhandler KPI De bedste fordele