- Produktbeskrivelse
-
Detaljer
Seiko Prospex Solar Arnie Diver SNJ025P1
Seiko Prospex Solar Arnie Diver SNJ025P1 er med sin gummirem et lækkert og sporty herreur. Seiko uret gemmer på mange fede features såsom selvlysende belægning og automatisk kalender. Uret er derudover vandtæt til 200 meter og kan derfor bruges som et professionelt dykkerur.
Autoriseret forhandlerDitur.dk er autoriseret forhandler af denne vare. Det betyder, at du er sikret et 100% ægte og originalt produkt, når du handler hos os.De bedste fordele!Hos Ditur.dk får du 99 dages fuld returret, prisgaranti og 1 dags levering på dit køb. Du kan derfor trygt handle dit ur hos os, og vi står altid klar til at hjælpe, hvis der mod forventning skulle opstå udfordringer.SeikoDet japanske navn Seiko kan oversættes på dansk til både udsøgt eller succes. Det er derfor et navn, der passer godt til brandets historie og position på markedet i dag. Seikos vision er, at de altid skal være et skridt foran de andre, og netop den markedsfilosofi passer ikke kun på brandets udvikling, men også på den måde de tænker ure i dag.
Det japanske brand har altid været et skridt foran konkurrenterne, og når du køber et Seiko-ur, er du garanteret, at du får et ur med nyeste teknologi, innovation og altid i et tidssvarende design.GummiremEn lækker rem i gummi/silikone. Ikke kun er remmen let og behagelig at have på, den er også holdbar og fleksibel.DatovisningUret har datovisning, så du altid har styr på den aktuelle dato.KvartsUrværket er kvarts, hvilket betyder, at det er batteridrevet. Et kvarts urværk er nemt at vedligeholde og sørger for, at uret altid går nøjagtigt.2 års garantiDitur.dk er premium forhandler, hvorfor dette produkt kommer med 2 års garanti. Det betyder, at du i 2 år, fra du modtager produktet, kan reklamere over fejl og mangler.110 gramProduktet vejer 110 gram uden emballageBrudsikkert mineralglasUret har hærdet mineralglas, hvilket betyder, at glasset har fået varmebehandling for at gøre det resistent overfor ridser. Samtidig er det i processen blevet brudsikret, som mindsker risikoen for, at glasset på dit ur kan slås itu.20 ATM / 200 meterUret er vandtæt til 200 meter (20 ATM). Det betyder, at det kan bruges til alle former for vandaktiviteter - herunder flaskedykning. - Specifikationer
-
Varenummer SNJ025P1 EAN 4954628230089 Brand Seiko Urværk Kvarts Urkassens farve Sort Urskivens farve Sort Remmens farve Sort Rem Gummirem Gram 110 gram Datovisning Datovisning Vandbeskyttelse 20 ATM / 200 meter Glas Mineralglas Tykkelse 15 mm. Urets diameter 48 mm. Garanti 2 års garanti Autoriseret Autoriseret forhandler KPI De bedste fordele