- Produktbeskrivelse
-
Detaljer
TAYROC PIONEER PISA
Hvis du er på udkig efter et tidsløst herreur, er dette ur måske noget for dig. Uret har en klassisk læderrem i sort og er udstyret med en sort urskive med gulddetaljer. Samme urskive er udstyret med tre kronografer, der bl.a. viser minutter og timer.
Autoriseret forhandlerDitur.dk er autoriseret forhandler af denne vare. Det betyder, at du er sikret et 100% ægte og originalt produkt, når du handler hos os.De bedste fordele!Hos Ditur.dk får du 99 dages fuld returret, prisgaranti og 1 dags levering på dit køb. Du kan derfor trygt handle dit ur hos os, og vi står altid klar til at hjælpe, hvis der mod forventning skulle opstå udfordringer.TayrocTayroc er et britisk brand, der laver herreure i høj kvalitet. Urene fra Tayroc er nytænkende i sit design, mens kvaliteten er imponerende til prisen. På kun tre år har de skabt et brand, der kan købes verden over. Deres kollektion af ure er perfekt til dig, der er bevidst om tidens mode, og som er interesseret i et ur, der både er simpelt og stilrent.
LæderremEn rem af ægte læder i høj kvalitet.KvartsUrværket er kvarts, hvilket betyder, at det er batteridrevet. Et kvarts urværk er nemt at vedligeholde og sørger for, at uret altid går nøjagtigt.2 års garantiDitur.dk er premium forhandler, hvorfor dette produkt kommer med 2 års garanti. Det betyder, at du i 2 år, fra du modtager produktet, kan reklamere over fejl og mangler.StopurUret er udstyret med stopursfunktion.10 ATM / 100 meterUret er vandtæt til 100 meter (10 ATM). Det betyder, at du trygt kan have uret på, når du er ude at svømme, dykke og snorkle.
Hvis du laver professionelle dyk, anbefaler vi et ur, der kan klare mere end 10 ATM. - Specifikationer
-
Varenummer Pisa - TY4 Brand Tayroc Urværk Kvarts Urkassens farve Sort Urskivens farve Sort Remmens farve Sort Rem Læderrem Stopur Stopur Vandbeskyttelse 10 ATM / 100 meter Tykkelse 10 mm. Urets diameter 42 mm. Garanti 2 års garanti Autoriseret Autoriseret forhandler KPI De bedste fordele